Stojanovska: OBRM-PDUKM është për Qendër të re Klinike, por me projekt përgatitur

Maqedonia

Stojanovska: OBRM-PDUKM është për Qendër të re Klinike, por me projekt përgatitur

Më: 5 maj 2021 Në ora: 15:13
Stojanovska

Deputetja nga radhët e OBRM-PDUKM-së u shpreh se partia e saj është për Qendër të re Klinike.

Por vetëm me projekt të përgatitur, dhe jo me studim fizibiliteti prej 35 faqeve.

“Në vend se të akuzojë deputetët e OBRM-PDUKM-së, LSDM duhet që të përpunojnë projekt për Qendrën e re Klinike dhe më pas të diskutohet për hua për realizimin e një proejkti të tillë kapital”, tha Stojanovska.

Sipas saj, të votoeht ligji ku merret hua prej 503 milionë euro për një proejkt që nuk ekziston është joserioze dhe këtë kërkon qeveria më e korruptuar në Evropë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat