Ja ku po bie borë në Maqedoni - Bota Sot
Ja ku po bie borë në Maqedoni

Maqedonia

Ja ku po bie borë në Maqedoni

Më: 13 janar 2018 Në ora: 12:46
Ilustrim

Reshje të borës me intensitet të dobët ka në Mavrovë dhe në Kodrën e Diellit, por nuk shtresohet nëpër rrugë.

Dukshmëri e zvogëluar prej 50 deri më 100 metra ka në drejtimet rrugore Lisec – Kodra e Diellit, Mavrovë, Strazhë, Gjavato dhe Pletvar, informojnë nga LAMM.

Në rrugët jashtë mjediseve urbane intensiteti i komunkacionit është mesatar. Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë së lëvizjes dhe pajtueshmëri me sinjalizimin e vendosur të komunikacionit.

Në grykat është e mundur rrëshqitje e tokës, sidomos në rrugët: Koçan – Maqedonska Kamenicë – Dellçevë, Vinicë – Berovë, Gostivar – Strazhë, Mavrovë – Dibër – Strugë, Demir Kapi – Udovë, Katllanovë – Veles, Krushevë – Demir Hisar dhe Resnjë – Bukovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera