Arrestohet një shtetas i Turqisë në kalimin kufitar “Deve Bair” - Bota Sot
Arrestohet një shtetas i Turqisë në kalimin kufitar “Deve Bair”

Maqedonia

Arrestohet një shtetas i Turqisë në kalimin kufitar “Deve Bair”

Më: 15 gusht 2018 Në ora: 11:02
Ilustrim

Policia e Maqedonisë informon se gjatë ditës së djeshme në orën 21:00 në kalimin kufitar ka arrestuar O.A (54) nga Turqia.

“O.A duke udhëtuar me makinën e tij me targa të Turqisë, është ndaluar nga policia dhe i janë kërkuar dokumentet. Gjatë shqyrtimit të dokumenteve është konstatuar se ai posedon karton të gjelbër të falsifikuar”, thonë nga policia.

Ata shtojnë se i arrestuari është dorëzuar në stacionin policor në Kriva Pallankë për procedurë të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...