Albana Osmani braktis ekranin, zbulohet surpriza e saj

Mediale Vip

Albana Osmani braktis ekranin, zbulohet surpriza e saj

Më: 24 tetor 2020 Në ora: 14:30
Albana Osmani

Moderatorja Albana Osmani është larguar nga televizioni për t’ju përkushtuar një projekti krejtësisht të veçantë.

Ajo foli për një surprizë por nuk zbuloi nëse bëhej fjalë për një projekt televiziv apo diçka tjetër.

Albana ka zbuluar se ka qenë duke punuar për një libër, të cilin tashmë e ka publikuar.

Libri mban titullin “Çika në betejë me inteligjencën artificiale”.

Albana ka publikuar disa fotografi nga ceremonia e promovimit të librit të saj të parë, ku shprehet tejet e lumtur për këtë sukses.

Gjithashtu, ajo ka bërë me dije se brenda pak kohësh pritet të sjellë dhe versionin në anglisht të këtij libri.

“Libri sapo doli në internet, live në faqen zyrtare albana-osmani.com dhe mund të porositet globalisht nga tani nga çdo vend i botës. Përveç fizikisht në libraritë në Shqipëri: Adrion, Bukinist, Bookland, dhe shumë biblioteka të tjera që ju bëni njoftoj në ditet në vazhdim. Si dhe në Kosovë në libraritë e Dukagjin. (Versioni anglisht i librit do të vije në pak dite kohe, me të gjitha detajet të cilat do t’i bëj publike).”, shkroi  moderatorja.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mbreme në prezantimin e librit tim “Çika në betejë me Inteligjencën Artificiale “ @chica_battle_against_a.i ishte nata “qe fotografova “ me sy cdo “frame “ të së tërës , dhe të gjithkujt që ishte pjesemarres .Ju shpreh edhe sot mirenjohjen time. Faleminderit miqve , bashkepunetoreve kolegeve dhe mediave qe ishin prezent . Faleminderit dhe atyre qe na ndoqen nga cdo rrjet social , si dhe të gjithe ju qe me keni shkruar me dhjetra- qindra urime. Faleminderit nga zemra . Libri ka nisur të porositet ne librarite e vendit dhe Kosoves sikurse edhe online . Mezi pres te di opinionet tuaja mbi te .. Prezantimi I zhvillua ne ambientet e @tumotirana qendra kreative e teknologjise gjithcka do perafrohej per te qene sinkron me vete zhanrin e librit fanta -shkence. Aty Ishin ekspozuar ilutrimet e librit plot 22 dhe do te jem aty edhe per nje jave tjeter ne vazhdim per kedo qe do te vije ti shohe ne ekspozite dhe te mare dhe librin. Location eshte tek Arena. Do duhet te bej tag te gjithe te pranishmin gje qe e kam te pamundur se nuk e lejon posti por do bej nje pjese te atyre qe Ishin pjese e ketij rrugetimi, dhe pse ta qe nje pune per konsideraten time eshte e paçmim, brilante dhe profesionale. Sigurisht qe do zgjidhja me te miret 🤩 @eni_myrtollari @denaristani @marco.balsamo @aldikola MIRENJOHJE dhe gjithe ekipit dhe miqve te miqe Ishin ne kete angazhim timin ne cdo copez te organizimit ideve dhe “per dore “ me mua @kaltanjianisa @_blr_bel @marjoldundo @aferditadundo.1 @ajna.kule @ketikamberi @gertikoxha @indripendent_fx Mirenjohje ndaj atyre qe ishin pjese e pandare e cdo hapi tjeter qe e con drejt suksesit ne cdo aspekt kete liber @laidiferruni @mirgen.dhima @shtypshkronjavisionprinting Permbi gjithcka faleminderit familjes time,qe jane gjithe arsyet e cdo suksesi timin me Zotin para! Per outfit tim zgjedhja ime ishte @monopol_luxury_boutique @ers_jewellery @prada Mua @makeupbysuela QIELLI U HAP ky liber u befte nje best seller dhe ardhte ne duart tuaja sa me pare ! #thatsmywishandprayer #videomaker @aldikaraj

A post shared by ALBANA OSMANI (@albanaosmani1) on

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat