E ktheu shtëpinë në laborator droge, arrestohet shqiptari! - Bota Sot
E ktheu shtëpinë në laborator droge, arrestohet shqiptari!

Shqipëria

E ktheu shtëpinë në laborator droge, arrestohet shqiptari!

Më: 20 janar 2019 Në ora: 22:38
Foto ilustrim

Ditën e sotme një 37 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi në banesën e tij u gjet 1.5 kg drogë.

Shqiptari i cili jetonte në rrugën Asiago në Mirafiori ishte nën vëzhgim nga agjentët e antidrogës prej disa ditësh.

Ata hynë në veprim në shtëpinë e tij, ku ai ishte gati të takonte një person tjetër, ndoshta një korrier i ngarkuar për dërgimin e drogës.

Ata kishin një zarf që përmban kokainë, katër telefona celularë dhe rreth 700 euro para të gatshme. Mbi 800 gram kokainë dhe 750 gram opium u gjetën në shtëpi, si dhe 2 mijë euro para të gatshme.

Ky është trafikanti i tetë i arrestuar muajin e fundit nga oficerët e policisë, me një sasi të përgjithshme prej 4 kilogramë drogë të sekuestruara.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...