Të hënën 15 centimetra dëborë - Bota Sot
Të hënën 15 centimetra dëborë

Shqipëria

Të hënën 15 centimetra dëborë

Më: 10 mars 2019 Në ora: 19:15
Foto ilustrim

Fillimi i javës do të sjellë ulje të ndjeshme të temperaturave. 

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit në zonat më të ulëta të qarkut Kukës në fund të ditës së nesërme priten reshje të dobëta dëbore ose dëborë e përzier me shi, kurse në lartësinë mbi 800 m, trashësia e saj mund të arrijë deri në 15 cm.

Në qarkun Shkodër në fund të ditës së nesërme, reshjet do të jenë në formë dëbore në lartësitë mbi 900 m.

Temperaturat

Nesër (e hënë dt.11) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:në bregdet: 10 / 18 °Cnë vendet e ulëta: 8 / 20 °Cnë vendet malore: -1 / 14 °C

Era pritet të jetë mesatare deri e fortë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...