Protestuesit rrethojnë kryeministrinë - Bota Sot
Protestuesit rrethojnë kryeministrinë

Shqipëria

Protestuesit rrethojnë kryeministrinë

Më: 16 mars 2019 Në ora: 11:57
Protesta

Protestuesit në Tiranë kanë nisur një marshim në Tiranë duke rrethuar kryeministrinë e cila sigurohet nga forca të shumta policore.

Ka pasur disa tentativa për të rrëzuar barrierat para kryeministrisë.

Ka qenë edhe vet kryetari i PD-së, Lulëzim Basha, që ka ecur gjatë këtij perimetri.

Gjatë kësaj kohe janë hedhur edhe kapsolla dhe tymosëse ndaj policisë.

Po ashtu, është hedhur edhe bojë ndaj hyrjes së kryeministrisë.s

Marshimi ende vijon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...