Kriza politike, Meta takohet me Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE-së - Bota Sot
Kriza politike, Meta takohet me Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE-së

Shqipëria

Kriza politike, Meta takohet me Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE-së

Më: 8 prill 2019 Në ora: 12:16
Ilir Meta dhe Thomas Greminger

Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së, Thomas Greminger ka zhvilluar një takim me Presidentin Ilir Meta.

Në një postim në twitter, sekretari i OSBE thotë se kanë diskutuar për situatën politike në vend.

"Me Presidentin Meta, diskutuan situatën aktuale në Shqipëri dhe se si mund të ndihmojë OSBE-ja. Gjithashtu diskutuam kryesimin e ardhshëm të OSBE-së nga Shqipëria", shkruan Greminger.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...