Sot priten shira me rrebeshe dhe stuhi, temperaturat në rritje - Bota Sot
Sot priten shira me rrebeshe dhe stuhi, temperaturat në rritje

Shqipëria

Sot priten shira me rrebeshe dhe stuhi, temperaturat në rritje

Më: 10 prill 2019 Në ora: 07:19
Prill 2019: Bukuritë natyrore në Kune-Vain-Tale kanë tërhequr dy piktorët e talentuar Pashk Përvathi dhe Nikolin Ivanaj

Sot do të jetë me reshje shiu intensive në zonën perëndimore me stuhi dhe rebeshe shiu në zonën Jugperëndimore. Në pjesën e dytë të ditës rreshjet do të humbasin intesitet. Era do të jetë  me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me larësi vale 1,0 –1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore      6/14°C 

Zonat e  ulëta      8/18°C

Zonat  bregdetare 10/19°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...