Basha: Ky është fundi i qeverisë-bandë - Bota Sot
Basha: Ky është fundi i qeverisë-bandë

Shqipëria

Basha: Ky është fundi i qeverisë-bandë

Më: 14 prill 2019 Në ora: 11:48
Protestat në Shqipëri

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në rrjetet sociale pas protestës së djeshme të opozitës përpara Kryeministrisë dhe Parlamentit.

Në një postim në Twitter, ku ka publikuar foto nga tubimi i djeshëm, Basha shkruan se ky është fundi i “qeverisë-bandë”.

“Ky është fundi i qeverisë-bandë të kapur duke vjedhur zgjedhjet me kriminelët, kërcënimi nr.1 për demokracinë, sigurinë, mirëqenien. Nuk ka kompromis me ëndrrën tonë “E duam Shqipërinë si gjithë Europa”, me standardet evropiane për zgjedhje të lira, drejtësi dhe ekonomi të lirë!”, ka shkruar Basha./tch

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...