Erion Veliaj mbështet kandidaten shqiptare në Itali, dhe … - Bota Sot
Erion Veliaj mbështet kandidaten shqiptare në Itali, dhe …

Shqipëria

Erion Veliaj mbështet kandidaten shqiptare në Itali, dhe …

Më: 21 maj 2019 Në ora: 19:50
Geri Ballo

Kryetari Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka regjistruar një spot zgjedhor, në mbeshtetje të Geri Ballos, kandidate për Parlamentin Europian, me Partinë Deokratike Italiane. 

Kjo është hera e parë që Veliaj, mbështet një kandidate shqiptare, jashtë kufinjve të Shqipërisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...