Kryemadhi: Çdo ditë që ikën për Ramën është dhimbje - Bota Sot
Kryemadhi: Çdo ditë që ikën për Ramën është dhimbje

Shqipëria

Kryemadhi: Çdo ditë që ikën për Ramën është dhimbje

Më: 21 maj 2019 Në ora: 19:58
Monika Kryemadhi

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një takim me Komitetin Drejtues Kombëtar dhe gratë e kësaj force politike, në Tiranë u shpreh se gruaja është elementi më luftarak i LSI-së dhe askush nuk do guxojë t’i prekë.

Kryemadhi tha se sa më shumë Rama të zgjasë vuajtjet e shqiptarëve, aq më shumë shqiptarët do ta ndëshkojnë atë.

Monika Kryemadhi: Gratë e LSI-së janë elementi më luftarak që ka LSI-ja, dhe ato janë motivimi i të gjithë iniciativës sonë. Gratë tona janë luftëtare dhe nuk do guxojë dot njeri që ti preki edhe me ligj edhe me kanun. Aty ku Rama nuk e pranon ligjin, mos çuditet kur shqiptarët ti përdorin kanunin. Sa më shumë që zgjat agoninë e tij aq më i dhimbshëm do të jetë fundi i tij. Sa më shumë zgjat agoninë e tij aq më shumë revoltohen njerëzit. Sa më shumë do të zgjasi vuajtjet e shqiptarëve aq më shumë shqiptarët do ta ndëshkojnë atë. Prandaj çdo ditë që ikën për Ramën është dhimbje, por më shumë se dhimbje për Ramën është dhimbje për shqiptarët.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...