Rama jep lajmin e mirë: Nafta dhe gazi në Shpirag do të dalin në treg - Bota Sot
Rama jep lajmin e mirë: Nafta dhe gazi në Shpirag do të dalin në treg

Shqipëria

Rama jep lajmin e mirë: Nafta dhe gazi në Shpirag do të dalin në treg

Më: 24 maj 2019 Në ora: 17:07
Foto

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë për ekominë e vendit. 

Në një postim në twitter, Rama shkruan: "Lajm fantastik për rritjen e nesërme ekonomike të vendit konfirmimi pozitiv i testimeve finale të kompanisë SHELL mbi nxjerrjen në treg të sasisë së naftës dhe të gazit të zbuluar në Shpirag".

Kompania që hyri në Shqipëri në 2015, shton Rama, vijon investimet për zbulime burimesh të tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...