Basha: Shqipëria si gjithë Europa, aspirata që i ka mbledhur shqiptarët bashkë - Bota Sot
Basha: Shqipëria si gjithë Europa, aspirata që i ka mbledhur shqiptarët bashkë

Shqipëria

Basha: Shqipëria si gjithë Europa, aspirata që i ka mbledhur shqiptarët bashkë

Më: 25 maj 2019 Në ora: 20:16
Lulzim Basha

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori fjalën në protestën e opozitës duke thënë se sheshi është mbushur “me kurajo, me vendosmëri, me një mesazh të prerë dhe të vendosur: bëjeni ta dëgjojë gjithë bota”.

“Sonte shoh në sytë tuaj, dëgjoj në zërin tuaj, unë dhe gjithë Shqipëria, Europa dhe gjithë bota, shpresën e një kombi të ngritur në këmbë për të mos u ulur më kurrë. Është mbushur ky shesh me kurajo, me vendosmëri, me një mesazh të prerë dhe të vendosur: bëjeni ta dëgjojë gjithë bota. E duam Shqipërinë si gjithë Europa! Ky është mesazhi, kjo është aspirate që I ka mbledhur shqiptarët në këtë bashkim të pashembullt për herë të 6 në këtë shesh”, tha Basha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...