Meta takoi ish-presidentin francez, Nikolas Sarkozy - Bota Sot
Meta takoi ish-presidentin francez, Nikolas Sarkozy

Shqipëria

Meta takoi ish-presidentin francez, Nikolas Sarkozy

Më: 21 qershor 2019 Në ora: 20:00
Ilir Meta dhe Nicolas Sarkozy

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është takuar sot me homologun e tij francez, Nikolas Sarkozy.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Meta në një postim në rrjetet sociale, ku thekson se në rrugëtimin e saj europian, Shqipëria do të vazhdojë të mbështetet tek Franca.

Postimi i Metës: 

Kënaqësi të takoja sot ish-Presidentin e Republikës së Francës, z.Nicolas Sarkozy.

Duke vlerësuar marrëdhëniet e shkëlqyera tradicionale midis dy vendeve tona, shpreha mirënjohjen për mbështetjen e gjithanshme që Franca ka dhënë ndër vite, në proceset e integrimit euroatlantik të Shqipërisë.

Në rrugëtimin e saj europian, Shqipëria do të vazhdojë të mbështetet tek Franca.

Presidenti Francez, Nikolas Sarkozy gjendet në Shqipëri në kuadër të turit që bashkëshortja e tij, Carla Bruni do të mabjë në Sarandë. Më herët Sarkozy është takuar edhe me kryeministrin Edi Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...