Gazi lotsjellës, Lleshaj: Është standard në të gjithë policitë nëpër botë - Bota Sot
Gazi lotsjellës, Lleshaj: Është standard në të gjithë policitë nëpër botë

Shqipëria

Gazi lotsjellës, Lleshaj: Është standard në të gjithë policitë nëpër botë

Më: 24 qershor 2019 Në ora: 23:34
Sandër Lleshaj

“Është standard i gjithë policisë së botës”.

Kështu përgjijet ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj në lidhje me përdorimin e gazit lotsjellës në protesta, apo dhe në situata të tjera përplasjesh.

“Polici është i paprekur, e kemi mësuar dorën keq. Nuk preket polici.

Gazi është mjeti i shpikur për këtë punë, gazi nuk vret. Të detyron të largohesh nga ajo skenë ku ti nuk duhet të jesh. Nuk është armë. Lëndë helmuese luftarake Shqipëria nuk ka”, tha ministri në emisionin Opinion.

Në lidhje me akuzat e ish-kryeministrit Berisha, që e quan atë si “Sandër Kimiku”, ministri i brendshëm tha:

"Unë e quaj Haxhi Mileti, ose sjellësi i fatkeqësisë".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat