Meta zbërthen ‘grupin e strukturuar’: Ja kush është brenda ‘PPP-d’ - Bota Sot
Meta zbërthen ‘grupin e strukturuar’: Ja kush është brenda ‘PPP-d’

Shqipëria

Meta zbërthen ‘grupin e strukturuar’: Ja kush është brenda ‘PPP-d’

Më: 2 korrik 2019 Në ora: 12:12
Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta foli sot për një grup të strukturuar që punon kundër interesave të Shqipërisë. Duke e lidhur me konceptet e ‘deep state’ dhe ‘state capture’, Meta foli për grupin ‘PPP-d’, të cilin e ka zbërthyer gjatë konferencës.

P – Politikanët

P – Propaganda (mediat)

P – Policia jo si Polici e Shtetit, por rrugët policeske që ndiqen për të shantazhuar njerëzit.

d – Diplomatët e huaj që kanë braktisur misionet e tyre.

Me pjësëmarrjen e ulët në votimet e 30 qershorit dhe shmangien e dhunës, Meta tha se shqiptarët “evituan një kurth dhe komplot të kurdisur prej kohësh për të ushqyer me çdo kusht përplasjen civile.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...