E hënë, i nxehti afrikan mbetet prezent në Ballkan - Bota Sot
E hënë, i nxehti afrikan mbetet prezent në Ballkan

Shqipëria

E hënë, i nxehti afrikan mbetet prezent në Ballkan

Më: 8 korrik 2019 Në ora: 07:47
Porti Vlorë, korrik 2019

I nxehti  afrikano-verior  i cili vazhdon të mbetet prezent në ballkanin juglindor , do të fillojë të tkurret gradualisht në mesin e javës i cili do të japë impakt në vendin tonë dhe Kosovë duke sjellë  rënie të temperaturave.

Nga data 8 korrik 2019  moti do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave në veri të cilat do të pasohen nga rreshje shiu.

 Era do të  jetë me drejtim  Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësivale 0,5–1,5  metër në det të hapur.

Temperaturat do të fillojnë të zbresin gradualisht.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore   17/33°C 

Zonat e  ulëta  17/36°C

Zonat  bregdetare 21/34°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...