Rama inspekton punimet për qendrën e Fierit - Bota Sot
Rama inspekton punimet për qendrën e Fierit

Shqipëria

Rama inspekton punimet për qendrën e Fierit

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 14:10
Rama inspekton punimet për qendrën e Fierit

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar sot punimet për rehabilitimin e  qendrës së qytetit të Fierit.

I shoqëruar nga kryebashkiaku Subashi dhe deputetët Xhevit Bushi dhe Antoneta Dhima, Rama përshkoi me këmbë sheshin qendror te qytetit.

Projekti për rikonceptimin e qendrës së qytetit të Fierit kap një vlerë investimi prej 5.6 milionë euro, dhe përfshin shtratin e lumit Gjanica, rikonstruksionin e fasadave në qendër të qytetit dhe punime të ndriçimeve në disa rrugë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...