Shqipëria vitin e ardhshëm bëhet me aeroport të ri - Bota Sot
Shqipëria vitin e ardhshëm bëhet me aeroport të ri

Shqipëria

Shqipëria vitin e ardhshëm bëhet me aeroport të ri

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 17:10

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm një video në Facebook, për projektin e aeroportit të Kukësit, që është në proces ndërtimi.
Sipas shefit të qeverisë, aeroporti do të përfundojë brenda vitit të ardhshëm.

Image

“MIRËMËNGJES 
dhe duke ndarë me ju kënaqësinë e këtij video-imazhi nga projekti i terminalit të pasagjerëve në aeroportin e ri të Kukësit, ku po punohet intensivisht për realizimin e projektit brenda vitit të ardhshëm, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në Facebook, shkruan Top Channel përcjellë Klan Kosova.

Aeroporti i Kukësit e ka përfunduar nderimin e tij në vitin 2006, por nuk është vënë asnjëherë në përdorim. Qeveria ka deklaruar se dhënia me koncesion do të mundësojë që përmes këtij aeroporti të fluturojnë mbi 300 mijë udhëtarë në vit me çmime low-cost.

 

MIRËMËNGJES 😃 dhe duke ndarë me ju kënaqësinë e këtij videoimazhi nga projekti i i terminalit të pasagjerëve në aeroportin e ri të Kukësit, ku po punohet intensivisht për realizimin e projektit brenda vitit të ardhshëm, ju uroj një ditë të mbarë😊

Posted by Edi Rama on Thursday, July 11, 2019

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat