Shqipëria “ndahet” mes tre socialistëve, Rama merr përsipër veriun e vendit! - Bota Sot
Shqipëria “ndahet” mes tre socialistëve, Rama merr përsipër veriun e vendit!

Shqipëria

Shqipëria “ndahet” mes tre socialistëve, Rama merr përsipër veriun e vendit!

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 16:27
Edi Rama

Partia Socialiste ka vendosur një ndarje të re në strukturat e saj për 12 qarqet e vendit, një vendim i marrë ky nga vetë kryeministri Rama në mbledhjen e djeshme të kryesisë së PS-së.

Kreu i qeverisë ka vendosur që të marrë vetë përsipër të jetë koordinatori i PS-së për veriun e vendit, konkretisht për qarqet  Shkodër, Kukës, Lezhë dhe Dibër ku deri tani ka pasur emra të tjerë nga PS që kanë koordinuar strukturat e PS.

Ndërkohë, numri dy i PS-së Taulant Balla do të jetë përgjegjësi për “mesin”, duke marrë nën kontroll koordinimin e qarqeve të Tiranës, Elbasanit, Durrësit dhe Korçës.

Ndërkohë që për pjesën jugore të Shqipërisë, koordinatori do të jetë vetë kreu i kuvendit të Shqipërisë. Gramoz Ruçi do të shërbejë si koordinator për Fierin, Beratin, Gjirokastrën dhe Vlorën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...