Rama pas 5 orë mbledhje me kryesinë: Të gatshëm për diskutim, por jo për mandatin tonë - Bota Sot
Rama pas 5 orë mbledhje me kryesinë: Të gatshëm për diskutim, por jo për mandatin tonë

Shqipëria

Rama pas 5 orë mbledhje me kryesinë: Të gatshëm për diskutim, por jo për mandatin tonë

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 14:05
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama pas 5 orësh mbledhje të kryesisë ka dalë në një deklaratë për mediat, ku është shprehur se është i gatshëm për të diskutuar me opozitën jashtë parlamentare, por jo për mandatin qeverisës.

Edi Rama: Jemi të disponueshëm për të ulur në tryezë me të gjithë pa asnjë përjashtim dhe asnjë gjykim për të diskutuar për sfidat e vendit dhe për çka është e rëndësishëm të adresohet në funksion të rregullave të lojës, në funksion të reformës zgjedhore.  Sa i përket kushtetutës, ligjshmërisë, dhe mandatit tonë qeverisës këto nuk janë çështje që i kemi për diskutim me askënd tjetër, sepse lidhen me detyrimet tona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...