“Domatet duan ende kohë të piqen, do presim…”, Meta jep mesazh të koduar si “fermer” - Bota Sot
“Domatet duan ende kohë të piqen, do presim…”, Meta jep mesazh të koduar si “fermer”

Shqipëria

“Domatet duan ende kohë të piqen, do presim…”, Meta jep mesazh të koduar si “fermer”

Më: 28 korrik 2019 Në ora: 15:28
Ilir Meta

Presidenti Meta, ka postuar në facebook një mesazh, që më shumë duket si “dedikim” për dikë tjetër, teksa thotë që “domatet duan ende kohë për t’u pjekur. Do presim edhe ca!

Kështu ka shkruar kreu i shtetit në facebook, por më shumë se një fakt, që tregon për atë se ccfarë po ndodh me perimet që ka dalë në foto, Meta ka dashur të përccojë një mesazh, ndoshta për Ramën.

Për Metën, më shumë rëndësi, sikurse thotë edhe ai ka 17 dhe 18 tetori, kur merret vendimi për hapjen apo jo të negociatave me Shqipërinë.

Por, për këtë Meta ka parasysh edhe 13 tetorin, si datë e dekretuar prej tij për zgjedhjet lokale, pas zhdekretimit që i bëri 30 qershorit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...