Pjerin Ndreu i drejtohet Bashës, reagon PD: Do shkojë me pranga para drejtësisë

Shqipëria

Pjerin Ndreu i drejtohet Bashës, reagon PD: Do shkojë me pranga para drejtësisë

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 16:54
Pjerin Ndreu

Përmes deklaratës së sekretarit për Çështje Zgjedhore, Ivi Kaso, Partia Demokratike ka paralajmëruar se kryebashkiaku i ri i Lezhës, Pjerin Ndreu do të shkojë para drejtësisë me pranga në duar, pasi “vjedhja e zgjedhjeve në Dibër, ku Pjerin Ndreu është kapur në flagrancë duke shkelur ligjin, do të ndëshkohen.”

Deklarata e plotë

“Reagimi i Pjerin Ndreu është ai i një trafikanti, që ndjehet i sigurtë nga mburoja e bosit të trafikantëve dhe kriminëleve, i ulur në karrigen e kryeministrit të vendit.

Lulzim Basha patjetër që do të vijë në Lezhë, ku ka mbështetjen e shumicës së qytetarëve të saj për të drejtuar vendin dhe për t’u hapur rrugë planeve të zhvillimit në Lezhë dhe në të gjithë Shqipërinë.

Por si fillim, Bashkia e Lezhës do të çlirohet nga trafikanti që e ka uzurpuar atë dhunshëm! Pjerin Ndreu dhe çdo anëtar tjetër i bandës së Edi Ramës, me të cilët ai mban pushtetin e tij kriminal, do të dalin nga politika dhe do të shkojnë para drejtësisë me pranga në duar. Zgjedhjet e paligjshme të 30 Qershorit dhe vjedhja e zgjedhjeve në Dibër, ku Pjerin Ndreu është kapur në flagrancë duke shkelur ligjin, do të ndëshkohen!

Rrugët e Perëndisë për të bërë drejtësi janë të pafundme!” përfundoi Kaso.

Ky reagim erdhi pas një postimi të Ndreut në Facebook, drejtuar kryeopozitarit Lulzim Basha.

“Per Lulezim Bashen: Zoti kryetar i opozites te pres per nje vizite ne Bashkine e Lezhes ku te diskutojme per zgjidhjen e problemeve dhe zhvillimin e qytetit. Keni rol per te luajtur ne planet e zhvillimit dhe jam gati te ve shiritin e te pres. Sa per inkriminimin tim se shpejti shihemi ne Gjykate. As ti e as perendia me qiell nuk ka shansin te me gjeje qofte nje element sado te vogel inkriminimi.

Kohe para teje jane bere prova serioze nga me te zote se ti per te me gjetur fakte e prova inkriminimi, por kane deshtuar me turp. Leri llafet ne ere se I sqarojme ne gjykate, por me thuaj kur do vish ne Lezhe te pres!” shkroi Ndreu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat