Moti në Shqipëri

Shqipëria

Moti në Shqipëri

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 09:18
Ilustrim

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët dhe në mesditë vranësirat do të shtrihen në pjesën më të madhe të territorit.

Lagështia në ajër dhe temperaturat e larta do të krijojnë ndjesinë e zagushisë.

Era do të fryjë e lehtë, me drejtim Veriperëndim – Juglindje, ndërsa përgjatë bregdetit përkohësisht mesatare, duke sjellë valëzim të forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen në vlerat:

vendet malore 17 deri në 32°C,

vendet e ulëta 18 deri në 38°C,

në bregdet 20 deri në 35°C.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat