Nuk lëshonte pronën, arrestohet pasi kanosi policët dhe përmbaruesit - Bota Sot
Nuk lëshonte pronën, arrestohet pasi kanosi policët dhe përmbaruesit

Shqipëria

Nuk lëshonte pronën, arrestohet pasi kanosi policët dhe përmbaruesit

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 10:35
Foto ilustrim

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, arrestuan në flagrancë shtetasin A.O, 38 vjeç, banues në Ballsh.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ka kanosur për shkak të detyrës punonjësit e policisë dhe punonjësit e shërbimit përmbarimor për mos ekzekutimin e vendimit të Gjykatës së Apelit Vlorë për një pronë (tokë bujqësore).

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Kanosja për shkak të detyrës” dhe “Pengime për ekzekutimin e vendimeve të Gjykatës”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat