Kuvendi i rrëzoi 8 dekrete, Presidenca reagon ndaj sulmeve të Spiropalit: Miratuan koncesionet më të shtenjta në botë - Bota Sot
Kuvendi i rrëzoi 8 dekrete, Presidenca reagon ndaj sulmeve të Spiropalit: Miratuan koncesionet më të shtenjta në botë

Shqipëria

Kuvendi i rrëzoi 8 dekrete, Presidenca reagon ndaj sulmeve të Spiropalit: Miratuan koncesionet më të shtenjta në botë

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 16:05
Tedi Blushi

Pas rrëzimit të dekreteve në parlament, ka reaguar për herë të parë Presidenca përmes zëdhënësit Tedi Blushi, i cili i është kundërpërgjigjur akuzave të Elisa Spiropalit.

Tedi Blushi shkruan se e “çmendura E” duhet të lexojë edhe njëherë mirë raportin final të OSBE/ODIHR për dekretin kushetues të Presidentit mbi zgjedhjet si dhe të lërë mënjanë klithmat anti- presidenciale, që sipas tij kanë një funksion të vetëm, të spostojnë vëmendjen nga fakti se sot parlamenti sapo miratoi disa prej koncesioneve më të shtrenjta në botë në kundërshtim flagrant me ligjin.

Postimi i plote:

“E ftojmë të Çmendurën E. të lexojë raportin final të OSBE/ODIHR për dekretin kushtetues të Presidentit Meta dhe sjelljet antikushtetuese të Kuvendit, KQZ dhe Kolegjit Zgjedhor, që i provojnë të gjithë botës demokratike kapjen e shtetit nga Rilindja moniste.
Klithmat anti-presidenciale të porositura sot me urgjencë duan të spostojnë vëmendjen nga miratimi kokëfortë i PPP-ve më të shtrenjta në botë, në kundërshtim me Kushtetutën, ligjin dhe interesin publik, dhe në kurriz të qytetarëve shqiptarë.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...