Kuvend/ Rrëzohen dekretet e Metës për Kodin penal dhe ligjin e Akademisë së Shkencave - Bota Sot
Kuvend/ Rrëzohen dekretet e Metës për Kodin penal dhe ligjin e Akademisë së Shkencave

Shqipëria

Kuvend/ Rrëzohen dekretet e Metës për Kodin penal dhe ligjin e Akademisë së Shkencave

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 14:13
Foto

Kuvendi ka rrezuar dekretet e presidentit Ilir Meta sa u përket Kodit Penal dhe ligjin e Akademisë së Shkencave.

85 vota kundër; 11 pro; 2 abstenim, ky ishte rezultati i votimit për kodin penal.

Dekreti për ligjin e Akademisë së Shkencave mori 78 vota kundër dhe 20 pro. Po ashtu është miratuar edhe vendimi për anëtarët zëvendësues në komisione.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...