Sekuestrohen 13 milionë euro në Holandë/ 7 të arrestuar, mes të cilëve dy shqiptarë - Bota Sot
Sekuestrohen 13 milionë euro në Holandë/ 7 të arrestuar, mes të cilëve dy shqiptarë

Shqipëria

Sekuestrohen 13 milionë euro në Holandë/ 7 të arrestuar, mes të cilëve dy shqiptarë

Më: 2 tetor 2019 Në ora: 09:28
Sekuestrohen 13 milion euro në Holandë

Policia holandeze ka sekuestruar sasinë më të madhe te parave ‘cash’ prej 12.8 milion eurosh të ndara në disa valixhe.

Sipas mediave holandeze ‘pronarë’ të kësaj sasie të madhe parash janë 7 persona të cilët janë arrestuar, ndërsa në pranga kanë rënë 2 shqiptarë, një burrë dhe dy gra nga Kolumbia një burrë nga Zelanda e Re si dhe një burrë tjetër nga Maroku.

Aksioni nisi më 12 shtator pas informacioneve të policisë holandeze për trafik kokaine nga Kolumbia.

Image

Sipas shefit të policisë së Amsterdamit, kjo është sasia më e madhe e parave “cash” të kapura ndonjëherë në Holandë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...