Humbin dy turistet izraelite në Theth, u gjetën pas disa orë kërkimesh - Bota Sot
Humbin dy turistet izraelite në Theth, u gjetën pas disa orë kërkimesh

Shqipëria

Humbin dy turistet izraelite në Theth, u gjetën pas disa orë kërkimesh

Më: 5 tetor 2019 Në ora: 08:43
Ilustrim

Dy turiste nga Izraeli kanë humbur nëpër malet e Thethit, shkaku i mjegullës së dendur e cila ka mbuluar zonën malore në veri të vendit. Ato  janë gjur nga policia dhe banorët e  zonës.

Vajzat kanë humbur në aksin që përkshkuhet në  këmbë nga zona e Vuthajt në drejtim të Thethit, në majën e Pejës.

Turistet kanë mbetur të bllokuara në zonë për shkak se mjegulla e dendur e bën të rrezikshëm ecjen në pikat malore. Njoftimi është bërë nga nëna  e vajzave, e cila ka komunikuar me bujtinën pritëse të Thethit, raportojnë mediat.

Fatmirësht pas disa tentativave, policia dhe banorët e zonës që ishin shpërndarë për të ndihmuar, kanë arritur t’i gjejnë dy turistet e huaja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...