Përplasje te "Astiri", Manjani: S'ka mirëkuptim! O me popullin, o me banditët që qeverisin - Bota Sot
Përplasje te "Astiri", Manjani: S'ka mirëkuptim! O me popullin, o me banditët që qeverisin

Shqipëria

Përplasje te "Astiri", Manjani: S'ka mirëkuptim! O me popullin, o me banditët që qeverisin

Më: 12 nëntor 2019 Në ora: 08:55
Ylli Manjani

Ylli Manjani thotë se ajo që po ndodh sot me banorët e Unazës së Re nuk ka asnjë mirëkuptim.

Në një reagim në Facebook, ai thotë se duhet një rreshtim i qartë, "o me popullin, o me banditët që qeverisin"

"Nuk kam asnjë mundësi mirëkuptimi për asnjë polic që sot gjendet tek unaza i rreshtuar kundër shqiptarëve që po mbrojnë shtëpitë e tyre. 

Nuk funksionon më as me shkelje syri, e as me justifikimin e përhershëm: "buka e kalamajve".  Nuk mbahen kalamajtë e tu duke dhunuar kalamajtë e tjetrit! 

Aq më tepër që detyra e policisë nuk është të prishë, por të mbrojë shtëpitë e njerëzve.

Kjo është koha e burrave dhe jo e qaramanëve. Kërkohet rreshtim i qartë: o me popullin, o me banditët që qeverisin! Kush rri mbron banditët do duhet të largohet njësoj si ata. Pa asnjë mëdyshje!", shkruan Manjani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat