Çlirimi i Tiranës, Basha: Reflektim për të mos lejuar rivendosjen e diktaturës parti-shtet- krim! - Bota Sot
Çlirimi i Tiranës, Basha: Reflektim për të mos lejuar rivendosjen e diktaturës parti-shtet- krim!

Shqipëria

Çlirimi i Tiranës, Basha: Reflektim për të mos lejuar rivendosjen e diktaturës parti-shtet- krim!

Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 16:00
Lulzim Basha

Në ditën e Çlirimit të Tiranës, kreu i PD, Lulzim Basha kërkon reflektim për të mos lejuar me asnjë çmim rivendosjen e diktaturës parti-shtet- krim.

Në një status në Facebook, duke nderuar intelektualët dhe patriotët, Basha shkruan:  

"Nderim përjetë intelektualëve dhe patriotëve të shquar të masakruar në valën e terrorit anti-kombëtar komunist në Nëntor 1944. Sakrifica sublime e mijëra shqiptarëve që u vranë me dhe pa gjyq nga regjimi komunist, kërkon reflektim dhe veprim për të mos lejuar me asnjë çmim rivendosjen e diktaturës parti-shtet- krim!"

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat