Rama në Vorë: Brenda vitit përfundon ndërtimi i 24 shtëpive - Bota Sot
Rama në Vorë: Brenda vitit përfundon ndërtimi i 24 shtëpive

Shqipëria

Rama në Vorë: Brenda vitit përfundon ndërtimi i 24 shtëpive

Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 15:37
Edi Rama

24 shtëpi të dëmtuara nga tërmeti i 21 shtatorit në fshatrat e Vorës po shkojnë drejt përfundimit.

Kryeministri Edi Rama ka vizituar nga afër familjet të cilave u ka premtuar se për festat e fundvitit do të jenë më shtëpi të re

Rama: Kur e mbaron ti shef?

"Besoj se për dy javë"

Rama: Për vitë të ri këta duhet ta festojnë vitin e ri të mbaruar.

Rama nuk la pa ironizuar edhe besimet partiake të banorëve të zonës.

Rama: Mos na ngatërro me politikë se kemi rënë rehat

Shtëpitë e reja të cilat po rindërtohen janë në fshatin Dedej dhe Marqinet të Vorës

Kryeministri inspektoi edhe punimet për heqjen e inerteve nga Porto Romano, aty ku pritet të ndërtohet edhe Parku më I madh I qytetit.

Më herët inspektoi edhe dëmet në Manzë dhe në Sauk.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat