Bota e alarmuar me koronavirusin, ish-deputeti i PD nxjerr prapaskenat se ç’po ndodh në Shqipëri - Bota Sot
Bota e alarmuar me koronavirusin, ish-deputeti i PD nxjerr prapaskenat se ç’po ndodh në Shqipëri

Shqipëria

Bota e alarmuar me koronavirusin, ish-deputeti i PD nxjerr prapaskenat se ç’po ndodh në Shqipëri

Më: 16 shkurt 2020 Në ora: 18:26
Tritan Shehu

Ish-ministri i PD, Tritan Shehu ka dalë sot me një akuzë të rëndë. Sipas tij, Shqipëria nuk deri më tani nuk ka asnjë karantinë për koronavirusin.

Edhe pse deri tani Shqipëria nuk ka pasur asnjë të prekur, por vetëm disa të dyshuar me koronavirus që rezultuan negativë, Shehu shprehet se është e nevojshme një karantinë.

Ai shton më tej se karantina nuk mund të jetë një dhomë me disa shtretër, por një strukturë komplekse në projekt, organizim e funksionim.

Ish- ministri i bën apel shtetit të ketë një prezencë të ngushtë bashkë me strukturat përkatëse në vendet fqinje të Italisë dhe Greqisë të cilat janë shumë të interesuara në forcimin e masave mbrojtëse në Shqipëri.

STATUSI I TRITAN SHEHUT:

Shqiperia nuk ka asnje “Karantine” ndaj virusit “kinez”.

Heshtja e plote e Shtetit, me gjithe insistimin, per te shpjeguar ku ndodhet kjo “Karantine” qe flasin, si eshte organizuar ajo e “zinxhiri” i domosdoshem ne funksion te saj e te mbrojtjes nga ajo epidemi e mundeshme, flasin per mos egzistencen e saj, apo per ndonje te tille vetem ne 3D.

Nje “karantine” mbrojtese ne kete rast nuk mund te jete ndonje “dhome” me disa shtreter, por nje strukture shume komplekse ne projekt, organizim e funksionim.

Masat e deritanishme tek ne jane shume superficiale e ne nivel propagande, qe nuk japin asnje siguri, duke filluar qe nga disa “maska” te ekspozuara per te hequr vemendjen, kur ne fakt dhe ato vete nuk garantojne asgje.

Duhet menjehere seriozitet, trasparence, bashkepunim, dislokim fondesh e jo keq perdorim te tyre me disa PPP abuzive e vecanerisht nje kordinim, mbeshtetje e prezence e ngushte me strukturat perkatese te Italise e Greqise, qe jane shume te interesuara ne forcimin e masave mbrojtese ne Shqiperi.

Teorite konspirative te “sekretit shteteror” jane vetem “gjethe fiku” e te denja per rregjimin e Kim Jong-un.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat