Ishte duke shuar zjarrin në një fshat, zjarrfikësi përballet me të papriturën e hidhur - Bota Sot
Ishte duke shuar zjarrin në një fshat, zjarrfikësi përballet me të papriturën e hidhur

Shqipëria

Ishte duke shuar zjarrin në një fshat, zjarrfikësi përballet me të papriturën e hidhur

Më: 9 prill 2020 Në ora: 17:33
Foto ilustrim

Një efektiv zjarrfikës është pickuar nga gjarpri rreth një orë më parë gjatë një operacioni për shuarjen e një zjarri në fshatin Lukaxhi, njësia administrative Labinot Mal.

Me ndihmën e kolegëve të tjerë zjarrfikësi është shoqëruar deri në rrugën e automjeteve dhe me pas është marrë nga autoambulanca për t’u shoqëruar drejt spitalit të Elbasanit.

Ndërkohë bëhet me dije se nde nuk ka mbërritur në spital, pasi zona është shumë e largët.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat