COVID-19/ 23 raste të reja sot, 2 prej tyre janë personel mjekësor. Shkon në 1122 numri i të prekurve - Bota Sot
COVID-19/ 23 raste të reja sot, 2 prej tyre janë personel mjekësor. Shkon në 1122 numri i të prekurve

Shqipëria

COVID-19/ 23 raste të reja sot, 2 prej tyre janë personel mjekësor. Shkon në 1122 numri i të prekurve

Më: 30 maj 2020 Në ora: 11:11
Ilustrim

Vazhdon rritet numri i te prekurve me koronavirus në vendin tone, duke shkuar ne 1122 persona, me 23 raste te reja ne 24 oret e fundit.

Sipas te dhenave te MSh, 16 raste ne Tirane, dy ne Mat, dy ne Lushnje, nje ne Durres dhe nje ne Librazhd.

“Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 229 qytetarë si të dyshuar të prekur me Covid19 dhe janë konfirmuar 23 raste pozitive. Shpërndarja e rasteve të reja pozitive është si vijon: 16 raste janë identifikuar në Tiranë, 2 në Mat, 2 në Lushnje, 1 në Durrës, 1 në Krujë, dhe 1 rast në Librazhd. Nga totali i të prekurve të identifikuar në 24 orët e fundit, 19 janë kontakte të rasteve të mëparshme të konfirmuara pozitive, ndërsa për 4 raste po vazhdon hetimi epidemiologjik. Në 24 orët e fundit janë testuar 21 personel shëndetësor dhe kanë rezultuar pozitive 2 raste. Ne Infektiv po trajtohen 26 paciente, kater ne terapii intensive dhe nje i intubuar rende“, bën me dije Ministria gjatë daljes për media.

Rastet e reja, sipas Ministrisë së Shëndetësisë kanë dalë pas testimit të kryer në personat e dyshuar gjatë 24 orëve të fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat