Aksioni i IKMT në Velipojë po shoqërohet me përplasje mes policisë e pronarëve - Bota Sot
Aksioni i IKMT në Velipojë po shoqërohet me përplasje mes policisë e pronarëve

Shqipëria

Aksioni i IKMT në Velipojë po shoqërohet me përplasje mes policisë e pronarëve

Më: 10 qershor 2020 Në ora: 14:12
Foto

Aksioni IKMT në Velipojë paraditen e 10 qershorit 2020, ka shkaktuar pëplasje mes policisë dhe pronarëve të këtyre objekteve.

Prishja e disa lokaleve ka vijuar edhe pse pronarët kanë hapur proces gjyqësor për të kundërshtuar vendimin e IKMT-së të cilën e quajnë të njëanshëm.

Ata e quajnë ndërhyrjen e IKMT-së të paligjshme dhe selektive.

Ora News kishte grupin e xhirimit atje i cili po përgatit një material lidhur me gjithçka çfarë ndodhi atje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat