Demalia: Ministri i Brendshëm duhet të dorëhiqet për terrorin psikologjik

Shqipëria

Demalia: Ministri i Brendshëm duhet të dorëhiqet për terrorin psikologjik

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 18:37
RENEA te Ora dhe Ora News

Publicisti, Ilir Demalia, e konsideron të paligjshme përfshirjen e Forcave Speciale RENEA në sekuestron e televizioneve Ora dhe Ora News.

Sipas tij, Ministri i Brendshëm duhet të japë dorëheqjen për përdorjen e repartit elitë për shoë, duke nënvizuar se RENEA nuk është aty për tekat e tij dhe Kryeministrit.

Demalia: Nuk e di që gazetarët e Ora News jetojnë me drogë dhe aty bëhet trafik droge. Si ka mundësi të sulmohet? Ministri i Brendshëm duhet të japë dorëheqjen për presionin psikologjik sikur aty me forca të armatosura ishte  Al-Qaeda. RENEA duhet të dalë me 5 firma, ka kosto dalja e tyre. Kush e paguan atë kosto për një shoë për të terroziuar mediat. Ministri i Brendshëm kur të vijë dita duhet të japë përgjegjësi për këtë, nuk është RENEA për tekat e Edi Ramës dhe Ministrit të Brendshëm për të terrorizuar fjalën e lirë, janë për raste speciale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat