Miratohen 5,191 paga lufte për punonjësit dhe të larguarit nga puna të transportit rrugor - Bota Sot
Miratohen 5,191 paga lufte për punonjësit dhe të larguarit nga puna të transportit rrugor

Shqipëria

Miratohen 5,191 paga lufte për punonjësit dhe të larguarit nga puna të transportit rrugor

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 18:58
Ilustrim

Qeveria ka miratuar 5,191 paga lufte për punonjësit dhe të larguarit nga puna në sektorin e Transportit Rrugor të Udhëtarëve.

Pagën e luftës do ta përfitojnë ata të cilët kanë humbur punën gjatë muajit qershor.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeminstri Edi Rama në Facebook, teksa njofton se efekti financiar shkon në rreth 135 milionë lekë.

Postimi i kryeminsitrit Rama në Facebook

SOLIDARITET për sektorin e Transportit Rrugor të Udhëtarëve për lehtësimin e pasojave nga vonesa e detyruar e nisjes së aktivitetit në muajin qershor

QEVERIA SHQIPTARE miraton:

+5,191 Paga Lufte për punonjësit dhe të larguarit nga puna për Qershorin 2020!

Efekti financiar prej 134,966,000 Lekë mbulohet nga fondi rezervë i DPSHTRR!

Falë mirëadministrimit, rezultateve rekord të 2019-ës dhe përgjegjësisë shembullore sociale të DPSHTRR-së, mundësohet mbështetja e dytë për sivjet nga DPSHTRR për sektorin e transportit të udhëtarëve me autobus (pas kompensimit të taksës vjetore TVMP.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat