Në orën 23:00 mbyllet kufiri në Kakavijë, qytetarët e inatosur bëjnë veprimin e pazakontë - Bota Sot
Në orën 23:00 mbyllet kufiri në Kakavijë, qytetarët e inatosur bëjnë veprimin e pazakontë

Shqipëria

Në orën 23:00 mbyllet kufiri në Kakavijë, qytetarët e inatosur bëjnë veprimin e pazakontë

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 23:40
Foto ilustrim

Situata nuk duket aspak e mirë në Kakavijë ku janë të shumtë qytetarët që presin në radhë për të kaluar kufirin.

Bëhet me dije se rradha është e gjatë ndërsa qytetarët tashmë të lodhur, dhe kur mbeten edhe 3 orë nga mbyllja e kufirit, i bien borive të mërzitur.

Përveç dyndjes së njëkohshme shkaku i radhës kilometrike lidhet edhe me kufizimet në sportele që pala greke ka vendosur.

Aktualisht është duke u punuar me një deri në dy sportele, të cilat paraprihen nga një ekip shëndetësor, i cili kryen testime me përzgjedhje për qytetarët që kalojnë kufirin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat