Gratë naftëtare thirrje Ramës: Nuk negociojmë jashtë grevës sepse s’kemi…

Shqipëria

Gratë naftëtare thirrje Ramës: Nuk negociojmë jashtë grevës sepse s’kemi…

Më: 30 tetor 2020 Në ora: 10:51
Gratë naftëtare

Naftëtaret e Ballshit kanë hyrë në ditën e 16-të të grevës së urisë, ndërsa gjendja shëndetësore e tyre vijon të përkeqësohet.

Gratë thonë se janë të vendosura të vijojnë grëven derisa të marrin një zgjidhje, edhe pse thonë se forca fizike e tyre ka shteruar tashmë.

Sërish naftëtaret ia janë drejtuar me një thirrje kryeministrit Edi Rama që të gjejë zgjidhjen, por jo që ato të lenë grevën.

‘’Nuk dalim që këtu. I bëjmë thirrje kryeministrit Rama, do dalim kur të marrim pagat e fituara me gjyq. Nuk negociojmë jashtë grevës se nuk kemi besim.’’– thonë ato, raporton News24.

Ndërkohë, kryeministri Edi Rama i ka vendosur kushtin naftëtareve që të lenë grevën dhe më pas të diskutojnë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat