Trazirat në Tiranë, Ngjela: Pse me 30 vetë bëhet revolucioni? Ata janë të punësuar

Shqipëria

Trazirat në Tiranë, Ngjela: Pse me 30 vetë bëhet revolucioni? Ata janë të punësuar

Më: 11 dhjetor 2020 Në ora: 06:13
Spartak Ngjela

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar lidhur me tensionet në protestën e sotme dhe dorëheqjen e ministrit Sandër Lleshaj pas vrasjes së Klodian Rashës.

“S’ka rëndësi ç’ndodhi, mendohet marrja e pushtetit me dhunë. Nuk kam besim shumë tek ky hetim.

Këto akte që bëjnë këta janë njerëz të punësuar. Pse me 30 veta bëhet revolucion.

Nëse këtu drejtësia është e pavarur, ska nevojë për ndërhyrje ndërkombëtare”, tha Ngjela.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat