“Zonë problematike sa herë që ka reshje”/ Moti i keq, ARRSH: Rënie gurësh në aksin Librazhd-Elbasan, shoferët të bëjnë kujdes

Shqipëria

“Zonë problematike sa herë që ka reshje”/ Moti i keq, ARRSH: Rënie gurësh në aksin Librazhd-Elbasan, shoferët të bëjnë kujdes

Më: 24 janar 2021 Në ora: 20:08
Foto

ARRSH njofton se si pasojë e reshjeve të shiut ka rënie gurësh në aksin Librazhd-Elbasan, saktësisht afër Murashit.

Sipas njoftimit zyrtar, kontraktori i mirëmbajtjes ndodhet në terren por drejtuesit e mjeteve duhet të kenë kujdes.

“Drejtuesit e mjeteve të udhëtojnë me kujdes për shkak të reshjeve dhe lagështisë në rrugë, të reduktojnë shpejtësinë dhe të respektojnë sinjalistikën”, thuhet më tej në njoftim.

Njoftimi i plotë:

Rënie gurësh në aksin Librazhd-Elbasan, afër Murashit, një zonë problematike sa herë që ka reshje.
Kontraktori i mirëmbajtjes i ndodhur në terren po punon me mjete e punëtorë  për pastrimin e plotë të rrugës për ta rikthyer qarkullimin në normalitet.
Drejtuesit e mjeteve të udhëtojnë me kujdes për shkak të reshjeve dhe lagështisë në rrugë, të reduktojnë shpejtësinë dhe të respektojnë sinjalistikën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat