Basha përmend një tjetër “dështim” të Ramës për pandeminë: Familjet shqiptare me nivelin më të ulët të…

Shqipëria

Basha përmend një tjetër “dështim” të Ramës për pandeminë: Familjet shqiptare me nivelin më të ulët të…

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 09:39
Lulzim Basha

Në vijim të “denoncimeve” të premtimeve të pambajtura të kryeministrit Edi Rama, kreu i opozitës, Lulzim Basha u ndal tek ndihma ndaj familjeve në nevojë nga ana e qeverisë.

Shqipëria sipas Bashës, ka paketën e ndihmës më të ulët në Evropë.

“100 dështimet e Ramës në 8 vite. Si renditet Shqipëria për ndihmën ndaj familjeve dhe bizneseve të prekura nga pandemia?

Përgjigja: Paketa e ndihmës anti-covid e Shqipërisë është më e ulëta në Europë”, shkruan Basha në story-n e tij në Instagram.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat