Balliu: Pushteti i Ramës ka ngjashmëri klasike me diktaturën e Hoxhës, shembull unik në Evropë

Shqipëria

Balliu: Pushteti i Ramës ka ngjashmëri klasike me diktaturën e Hoxhës, shembull unik në Evropë

Më: 4 mars 2021 Në ora: 21:50
Fahri Balliu

Publicisti Fahri Balliu u shpreh se nga pikëpamja e katrahurës institucionale dhe përqendrimit të pushtetit te një njeri, është shembulli unik në Evropë.  

Balliu: Pas diktaturës Rama që ka kapur gjithë institucionet në vend, një qeveri me një bazë të tillë është fat sepse do ta çtensionoje këtë dramë që vuajnë shqiptarët duke qenë në diktatin e unit.

Kjo ka një ngjashmëri klasike me diktaturën e Hoxhës.

Nga pikëpamja e katrahurës institucionale dhe përqendrimit të pushtetit te një njeri, është shembulli unik në Evropë. Ati ju dhanë institucionet dhe çelësat e demokracisë, edhe me mbylljen e syrit nga ndërkombëtarët.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat