Kontrata e BE me 6 vende të rajonit/ Rama tregon sa doza të vaksinës Pfizer do të përfitojë Shqipëria

Shqipëria

Kontrata e BE me 6 vende të rajonit/ Rama tregon sa doza të vaksinës Pfizer do të përfitojë Shqipëria

Më: 20 prill 2021 Në ora: 14:45
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka treguar se nga kontrata e bashkimit Europian me 6 vende të rajonit, Shqipëria do të përfitojë plot 145 mijë vaksina.

Kryeministri Rama ne Facebook:

Shqipëria siguron dozën e dytë më të madhe nga kontrata e Bashkimit Europian me 6 vendet e rajonit për vaksinat Pfizer që BE do të shpërndajë në rajon

Plot 145 mijë vaksina nga 651 mijë gjithsej për Ballkanin Perëndimor, do t’i marrë Shqipëria, kështu që herë tjetër mos të nxitohen analistêt gjithologë dhe politikanët llogjellogë, kur gjykojnë qëndrimet e mia ndaj BE, në emër të popullit shqiptar

Shumë faleminderit Komisionit Europian, Presidentes Von der Leyen, Komisionerit Varheley dhe ambasadorit Soreca, që e dēgjuan, repsektuan e përsëri po e ndihmojnë Shqipërinë, si miq të çmuar të këtij populli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat