Tërmet në Shëngjin, pushuesit dalin në ballkonet e hotelit

Shqipëria

Tërmet në Shëngjin, pushuesit dalin në ballkonet e hotelit

Më: 27 korrik 2021 Në ora: 22:37
Foto ilustrim

Qytetarë dhe pushues në qytetin e Shëngjinit janë tronditur nga një tërmet. Sipas të dhënave që kanë ardhur në redaksinë e gazetës “Shekulli”, tërmeti ka zgjatur vetëm 5 sekonda.

Kjo ka bërë që shumë pushues të dilnin jashtë godinave dhe nëpër ballkone.

Magnituda e lëkundjeve ishte 3.6 e Shkallës Rihter ndërsa është regjistruar në thellësinë 5 km.

Tërmeti është ndjerë dhe në qytetin e Durrësit por në një intensitet më të ulët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat