I nxehti afrikan “djeg” Shqipërinë, kujdes mos dilni në diell

Shqipëria

I nxehti afrikan “djeg” Shqipërinë, kujdes mos dilni në diell

Më: 28 korrik 2021 Në ora: 08:08
Foto ilustrim

Diten e sotme vendi ynë do te ndikohet nga masa ajrore të thata dhe të nxehta me origjinë nga Afrika e Veriut.

Moti pritet te jete i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore në orët e mesditës.

Era pritet te fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi 1-8m/sek dhe pritet te sjellë valëzim të ulët të forcës 0-1 ballë.

Temperaturat do te regjistrohen me vlera nga 20 grad celcius ato minimale deri në 41 gradë Celcius në vlerat maksimale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat