Përfitoi 16 mijë euro nga mashtrimi në Instagram, arrestohet qytetarja

Shqipëria

Përfitoi 16 mijë euro nga mashtrimi në Instagram, arrestohet qytetarja

Më: 28 korrik 2021 Në ora: 14:55
Instagram

Policia ka arrestuar të mërkurën Suela Kapidanin, banuese në Kavajë me akuzën mashtrim nëpërmjet Instagramit.

Nga hetimet rezulton se në total, ka fituar 16 mijë euro.

31-vjeçarja e përdorte rrjetin social për të komunikuar me qytetarë të ndryshëm të cilëve u premtonte licencën e farmacistit në këmbim të 10 mijë eurove.

Sipas policisë, përveç mesazheve në Instagram, nga operacioni disa javor ka prova të tjera që dokumentojnë krimin e Kapidanit. Asaj iu sekuestruan 1 kompjuter, 2 aparate telefonike, 10 mijë euro, 50 mijë lekë dhe 61 fatura tatimore shitjeje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat