Samiti i Brdos, Xhacka: Integrimi ekonomik, ndërlidhja dhe tregu i vetëm janë prioritetet tona

Shqipëria

Samiti i Brdos, Xhacka: Integrimi ekonomik, ndërlidhja dhe tregu i vetëm janë prioritetet tona

Më: 16 shtator 2021 Në ora: 17:46
Olta Xhacka

Ministrja e jashtme Olta Xhacka zhvilloi sot një bisedë on line me me Komisionerin Varhelyi dhe ministrat e jashtëm të vendeve të Ballkanit Perëndimor, në kuadër të samitit të radhës BE- Ballkani Perëndimor, i cili do të mbahet në Brdo.

Përmes një postimi në facebook, Xhacka tha se theksoi gjatë bisedës nevojën e mesazheve të qarta dhe hapave konkretë, lidhur me perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor.

Postimi i plotë:

Diskutime të frytshme sot me Komisionerin Varhelyi dhe ministrat e jashtëm të vendeve të Ballkanit Perëndimor, në kuadër të samitit të radhës BE- Ballkani Perëndimor, i cili do të mbahet në Brdo. Theksova nevojën e mesazheve të qarta dhe hapave konkretë, lidhur me perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor. Integrimi ekonomik, ndërlidhja dhe tregu i vetëm janë prioritetet tona të përbashkëta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat